1 (1)

„Virtualiada“ Butrimonių gimnazijoje

  Jau vienuoliktąjį pavasarį Alytaus rajono visuomenės sveikatos biuras visose rajono ugdymo įstaigose vykdė jau tradicija tapusius patyčių prevencijai skirtus renginius, tiesa, šiemet kiek kitaip,  vyresnėms klasėms – nuotoliniu būdu.

  Patyčių problema yra globalus antisocialinis reiškinys, kurio mastus nėra lengva sumažinti, o kovoti be galo sunku. Dėl to kasmet nukenčia daugybė vaikų bei suaugusiųjų. Nūdienos aktualija jau tampa ir elektroninės patyčios, vykstančios internete ar kitokioje virtualioje erdvėje, kuomet tyčiojamasi elektroniniais laiškais, žinutėmis, pokalbių svetainėse, socialiniuose tinkluose.

   Akivaizdu, kad būtina reaguoti į šią epidemijai prilyginamą problemą. Kaip rodo įvairiose šalyse atliekami patyčių prevencijos tyrimai, mokyklose turi būti vykdoma griežta patyčių netoleravimo politika. Nustatyta, jog veiksmingiau patyčių mastus mažinti įtraukiant mokyklos bendruomenę, negu dirbant individualiai su patyčių dalyviais.

     Šiuo tikslu jau 10 metų Alytaus rajono mokyklose vyksta renginiai, skirti skatinti gražius tarpusavio santykius mokyklos bendruomenėje, taip mažinant galimybes atsirasti smurtui ir patyčioms. Tai vienos dienos renginių-veiklų ciklas, skirtas puoselėti draugystę ir šiltus tarpusavio santykius, į veiklas įtraukiant mokinius, pedagogus bei mokyklos administraciją. Akcijas „Draugai lyg tylūs angelai…“ (2010 m.), „Kiaušiniada“ (2011 m.), „Origamiada“ (2012 m.), „Konstruktoriada“ (2013 m.), ,,Tangramiada“ (2014 m.), „Balioniada“ (2015 m.), „Gardumiada“ (2016 m.), ,,Tinkliada“ (2017 m.), „Tetriada“ (2018 m.), „Žvaigždiada“ (2019 m.), o 2021 m. – „Virtualiada“.

   Šiais metais veiklose dalyvavo 3-6 klasių mokiniai. Butrimonių gimnazijoje renginys atskirose klasėse vyko kovo 19, 22, 24, 26 dienomis ir truko po dvi pamokas. Siekis – suburti klasę bendram tikslui – vieningai dirbant ir atliekant užduotis siekti surinkti kuo daugiau balų ir varžytis su kitomis Alytaus rajono mokyklomis.

  Pirmą pamoką pradėjome pasakojimu „Apie draugus ir vinis“, kuris mokinius supažindino su renginio pagrindine mintimi: draugystės puoselėjimu, gražių ir stiprių tarpusavio santykių skatinimu. Aptarus išgirstą istoriją, mokinių laukė įvairios užduotys, klausimai žaidimų platformoje „Kahoot“ ir iššūkio užduotis. Už kiekvieną teisingai atliktą užduotį klasėms buvo skiriami balai. Laimėjusi klasė bus apdovanota Alytaus rajono visuomenės sveikatos biuro įsteigtais prizais.