Karantinas draugystei – ne kliūtis

  Smagu, kad tarp Simno ir Butrimonių gimnazijos jaunųjų informatikų, lankančių NVŠ būrelius: „Kuriu su LogoMotion ir mokausi programuoti Scratch bei micro:bit kompiuteriukais“ ir „Konstravimas su VEX ir programavimas (Modkit, Scratch, Logo)“ užsimezgusi draugystė sėkmingai tęsiasi. Jau tradicija tapo susitikti ir pasveikinti vieni kitus didžiųjų švenčių proga, todėl balandžio 2 dieną abiejų gimnazijų mokiniai dalyvavo virtualiame susitikime, kuriam aktyviai ruošėsi Scratch programa kurdami projektus tema „Velykų stebuklai“. Sukurti projektą nelengva, nes reikia sugalvoti veikėjus, siužetą, veiksmų ir įvykių grandinę.

  Daugelio darbuose pagrindiniais veikėjais tapo velykiniai margučiai. Mokiniai kruopščiai kūrė veikėjus, kiek galėdami juos dailino. Ir kokių tik margučių nebuvo: ir šokėjų, ir akrobatų, ir sportininkų, ir poilsiautojų prie jūros. Norint, kad veikėjai „judėtų“, reikia sukurti net po kelis piešinius, vadinamus kaukėmis, o tada iš blokelių kurti programą. Jei sumanymui reikalinga, pritaikyti foną ir muziką. Jei norime, kad mūsų veikėjai vienas su kitu kalbėtųsi, reikia sukurti dialogą ir į reikiamą programos vietą įterpti programavimo blokelius. Darbas nelengvas, todėl abiejų gimnazijų mokiniai uoliai dirbo, norėdami nustebinti vieni kitus, ir nekantriai laukė susitikimo.

  Prisijungę į susitikimą, dalyviai pasveikino vieni kitus artėjančių švenčių proga, palinkėjo gražių margučių ir naujų įdomių projektų, mokytojos Danutė Česynienė ir Jonė Poliakienė ekranuose rodė mokinių darbus. Pirmieji projektus pristatė simniškiai, kurie, kaip tikri profesionalai, savo darbus komentavo. Nors Butrimonių gimnazijos informatikai jaunesni, bet nenusileido Simno moksleiviams ir taip pat drąsiai pristatė savo darbus. Visiems labai patiko Simno moksleivių sukurtas žaidimas, kuriame triušis ieško kiaušinių, ir Butrimonių gimnazijos mokinių šokantys rokenrolą linksmieji kiaušiniai. Žiūrėti vieniems kitų projektus tikrai buvo įdomu.

  Smagios susitikimo nuotaikos nesugadino net ir netikėtai atsiradusios techninės problemos. Džiugiai nusiteikę, pasimokę ir įgavę daugiau patirties, atsisveikindami mokiniai dar kartą palinkėjo vieni kitiems gražių ir saugių švenčių, tikėdamiesi, kad pavyks dar šiais mokslo metais susitikti „gyvai“ ir surengti robotų varžytuves.

Pasidalinkite šia naujiena

Share on facebook
Share on pinterest
Share on email
Share on twitter