20200923_105106

Pilietinė iniciatyva „Atminties kelias“

  Butrimonių gimnazijos mokiniai prisijungė prie pilietinės iniciatyvos ,,Atminties kelias“, kurią inicijavo Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti. Rugsėjo 23-ioji – Lietuvos žydų genocido aukų atminimo diena. Prieš 77-erius metus – 1943 m. rugsėjo 23 d. buvo likviduotas Vilniaus getas. 

  Netradicinė istorijos pamoka 5 klasės mokiniams vyko Alytaus rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Butrimonių filiale. Vyr. bibliotekininkė Asta Daironienė pristatė mokiniams spaudinių parodą ,,Žydų tautos tragedija“. Penktokai atliko praktines užduotis su įvairiais literatūros šaltiniais. 6 klasės mokiniai vyko į žydų žudynių vietą Klydžionių kaime ir padėjo po atminimo akmenėlį prie paminklo, kur 1941 m. rugsėjo 9 dieną buvo sušaudyti Butrimonių miestelyje gyvenę žydai. Gimnazijos muziejaus vadovė Danutė Anušauskienė 7 klasės mokinius supažindino su Butrimonių žydų bendruomenės gyvenimu, tradicijomis, papročiais, pristatė sukauptą kraštotyrinę medžiagą. Pilietine iniciatyva buvo siekiama, kad mokiniai ne tik žinotų apie Holokausto tragediją, bet ir apie Lietuvoje ir Butrimonyse gyvenusią gausią žydų bendruomenę.

Butrimonių gimnazijos informacija