Trečiokai vasarą pasitiko Rumšiškėse

Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų bendrai finansuojamas projektas Nr. 09.2.1-SFA-V-719-01–0001 „Kokybės krepšelis“

  Antrą kalendorinės vasaros dieną 3 klasės mokiniai lankėsi Lietuvos liaudies buities muziejuje Rumšiškėse. Ekskursijos tikslas – įtvirtinti ugdymo procese įgytas žinias apie Lietuvos etnografinius regionus, papildyti žinių bagažą ir supratimą apie etninę kultūrą. Etninės kultūros pažinimas padeda įsisavinti bendražmogiškas vertybes, kurios tampa kiekvieno augančio žmogaus prigimtinėmis vertybėmis.

  Vos praėję muziejaus vartus, nusikėlėme šimtmečiu į praeitį. Aplankėme Žemaitijos kupetinį kaimą ir vienkieminę pasiturinčio valstiečio sodybą su namu. Suvalkijos kaime susipažinome su tarpukario laikotarpio suvalkiečio buitimi. Aukštaitijos kaime apžiūrėjome gatvinį rėžinį, aukštaičių kaimą, rėčių ir krepšių kolekciją, rūtų darželį. Didelį įspūdį vaikams paliko daraktorinė mokykla. Dzūkijos kaime išvydome skerdžiaus trobesius, trečiokus sudomino senovinių žaislų ekspozicija.

  Su susidomėjimu vaikai apžiūrinėjo koplyčią, vėjo malūną. Nustebino pačioje matomiausioje miestelio vietoje atkurta aštuoniakampė XIX a. medinė Sasnavos bažnyčia. Rumšiškių arbatinėje pasivaišinę pačiais skaniausiais ledais, aplankėme karietų ekspoziciją, stalių dirbtuves, paštą, pradžios mokyklą.

  Visos ekskursijos metu ištvermingus trečiokus lydėjo šaunus gidas, kuris išsamiai papasakojo, kokie papročiai ir tradicijos vyravo tuo metu skirtinguose regionuose. Vaikai ne tik klausė pasakojimų, bet ir patys bandė persikelti į tą laiką ir atlikti paprastus buitinius darbus, kurie daugumai mūsų po bandymo neatrodė tokie paprasti, kaip iš pradžių manėme.

  Įgyvendintos ,,Kokybės krepšelio“ veiklos: 1.2. Savivaldaus ir patyriminio ugdymo(si) diegimas dalykų pamokose. 1.3. Ugdymo proceso organizavimas kitose edukacinėse aplinkose gimnazijoje ir už gimnazijos ribų – ,,klasė be sienų“.

  Pradinių klasių mokytoja Rita Peckuvienė

 

 

Pasidalinkite šia naujiena

Share on facebook
Share on pinterest
Share on email
Share on twitter